Kurz ELEKTROMOBILITA PRO KAŽDÝ DEN

Elektromobilita, vlastní výroba paliva a nabíjení nejen v rodinném domě, život s elektrovozidlem

Jedná se o zážitkový praktický kurz komorního charakteru s malou skupinou účastníků (cca 6 osob). Tento intenzivní jednodenní kurz jsem vytvořil na základě poznatků z více než 7 let provozování a denního používání vlastních elektromobilů, zapůjčených elektromobilů a elektrovozidel a elektromobilů, které jsem testoval a psal o nich články nejen na internetový magazín hybrid.cz. Dále více než 10 let provozování a používání nabíjecích míst a shromažďování i následného předávání poznatků v oblasti prostřednictvím různých organizací, kterých jsem obvykle i členem (ČEFAS, ASEP, Solární asociace, Aliance pro energetickou soběstačnost a další), jak teoretického, tak praktického.

Do kurzu jsem zařadil velmi důležitou praktickou část s ukázkami provozu hoverboardů, elektrokol, elektromobilů a nabíjecích míst. Včetně používání redukcí a vysvětlení různých zákonitostí, které ušetří čas, námahu i peníze. Tedy ukázky a praktické předvedení zmíněných technologií, což umožňuje vše si na místě osahat a ověřit. Jet elektromobilem a také ho řídit. Vyzkoušet si různé postupy nabíjení u různých typů nabíjecích stojanů a poskytovatelů v našem okolí (soukromí poskytovatelé, obchodní centra, sítě energetik). Využívání aplikací, map nabíjecích míst, jejich obsluha a vlastní příspěvky do komunity. Celou náplň kurzu jsem uspořádal tak, aby si uměl každý účastník kurzu po jeho absolvování vybrat pro sebe a svou potřebu, lhostejno zda domácí či firemní, vhodný typ elektrovozidla a nabíjení z nabízených technologií. Kladu důraz na komplexní přístup a vzájemnou synergii. Sladění většinové potřeby a využití technologií i řešení individuálních potřeb účastníků. Čistě, tiše, bez smradu, jedů a vibrací.

Teoretická a praktická část se v průběhu kurzu volně prolínají. Účastníci se seznamují s důležitými poznatky o elektromobilitě, jak elektrický pohon funguje a co je zapotřebí činit k tomu, aby fungoval dobře v náš prospěch. Teoretické znalosti předávám jednoduchým srozumitelným způsobem. Během celého kurzu mají účastníci prostor vzájemně diskutovat a ptát se na vše, co je zajímá. Seznamuji účastníky s různými možnostmi využívání elektrické dopravy jako ekosystému. Ukazuji jen dveře, vejít už musí každý sám.

Zájemci si zpracují v průběhu kurzu individuální posouzení své mobility s vysvětlením výsledků a doporučením pro možné změny a řešení. Absolventi kurzu získají naráz všechny potřebné informace pro praktické zadání poptávky pro dodavatelské firmy ohledně nabíjení, nákupu i provozu elektrovozidel. Poznatky, které by normálně získávali postupně během mnoha konzultací, spousty hodin studia různých článků a odkazů, pokusů i omylů.

Cílem kurzu je ukázat každému, kdo chce jezdit čistě a tiše, dokonce na vlastní palivo, že je to možné a jak na to.

Tento kurz je určen i pro Tebe, pokud:

 • máš zájem přejít v mobilitě od špíny, smradu a hluku k ladné tiché jízdě bez škodlivin
 • máš zájem přejít od placení státu a ropným šejkům k  šetrnému provozu za hubičku
 • máš zájem o použití všeho, co lze díky elektřině k pohybu mít
 • se chceš zorientovat v nabídce a možnostech na trhu elektrovozidel
 • se chceš zorientovat v nabídce a možnostech na trhu nabíjení elektrovozidel
 • se chceš dozvědět přínosné informace pro komplexní řešení
 • si chceš na všechno sáhnout, vidět to a vyzkoušet si to
 • se chceš o využívání elektromobility dozvědět něco víc…

 

OBSAH KURZU

Teoretická část:

 • Výroba paliv a elektřiny obecně, rozdíly ve spalovací mobilitě a elektromobilitě
 • Fotovoltaika a samovýroba elektřiny jako paliva pro svou mobilitu
 • Druhy elektrovozidel a možnosti jejich použití
 • Nabíjení elektrovozidel, možnosti, typy, druhy, redukce, způsoby použití
 • Provoz elektrovozidel
 • Navržení řešení elektrické mobility pro účastníka

Praktická část:

 • Fotovoltaická elektrárna, nabíjecí zásuvky, stojany – prohlídka, předvedení, vyzkoušení
 • Elektrovozidla – hoverboard, elektrokolo, elektromobil – prohlídka, předvedení, projížďka, vyzkoušení
 • Druhy a možnosti nabíjení v okolí bydliště (stojany, zásuvky, wallboxy, kabely, redukce, platební systémy, spouštění, chování elektrovozidla) – prohlídka, předvedení, vyzkoušení

Lektor: Ing. Radovan Burkovič

Délka trvání kurzu: 1 víkendový den, 9 hodin (9 – 18 hod.)

Místo konání: 26. dubna 269/45, Ostrava-Plesná, zde

Cena kurzu: 1.800,- Kč. V ceně je zahrnut i oběd a další občerstvení.

Objednání se na kurz: nejlépe emailem na: info@zivotnazeleno.cz. Do předmětu prosím uveďte „Kurz Elektromobilita“ a Vaše jméno a příjmení. Emailem Vám pak potvrdím volné místo a pošlu údaje k platbě. Místo na kurzu je rezervováno až připsáním celé částky na účet.

 

Storno podmínky

Vrácení 100% částky při nemožnosti uskutečnit kurz z důvodu vyšší moci (např. vládní nařízení)

Vrácení 100% částky při neobsazenosti kurzu. Minimální počet účastníků jsou 3 osoby.

Vrácení 100% částky při odhlášení účasti nejpozději 2 týdny před konáním kurzu.

 

Možnost ubytování

V podkrovní společné školicí místnosti nabízíme pro zájemce nenáročné přenocování z pátku na sobotu, ze soboty na neděli, případně i z neděle na pondělí. Tato nabídka je platná pouze pro účastníky kurzu a pouze v době konání kurzu.

1 x postel s matrací + přikrývka a polštář s povlečením = cena 300 Kč / noc včetně snídaně

3 x matrace na podlaze + přikrývka a polštář s povlečením = cena 250 Kč / noc včetně snídaně

Karimatky + polštářek – nutno si vzít svůj spacák = 200 Kč / noc včetně snídaně

Přenocování zájemců z řad účastníků probíhá ve společném prostoru, k dispozici je samostatná koupelna s WC a kuchyň.

 

Možnost odvozu z vlakového nádraží nebo autobusové zastávky

Účastníkům tohoto kurzu nabízíme zdarma odvoz naším elektromobilem z vlakového nádraží Ostrava-Svinov, případně autobusové/tramvajové zastávky v Ostravě před konáním kurzu i po něm zpátky na nádraží/zastávku.

 

Možnost parkování (auta, motocykly, bicykly) a nabíjení elektrovozidel

Parkování je možné přímo před domem pro 4 osobní automobily. Motocykly se vejdou další 4. Bicykl Vám uschováme v naší garáži. Na parkovišti je nabíjecí zásuvka pro elektrovozidla 230V 16A. V garáži pak několik 230V 16A a jedna 400V 16A. Platba za odebranou elektřinu 5,- Kč/1 kWh. Využíváme pouze zelenou elektřinu z vlastní FVE a OZE.