Dny otevřených dveří fotovoltaických elektráren 2020

Ve dnech 20. - 26.9.2020 proběhl opět, tentokrát už 4. ročník Dnů otevřených dveří solárních elektráren  v rámci Evropského týdne udržitelného rozvoje.

Tato nyní již pravidelná událost je určena pro ty, kteří mají zájem pečovat o své okolí a rozvíjet ho, mají zájem svět aktivně měnit, ne jen pasivně přihlížet. Je určena pro ty, kterým není lhostejná budoucnost naší planety.

Také u nás jsme přivítali několik zájemců. Kromě jednotlivců nás navštívily také tři třídy studentů ostravské střední školy. 

U všech příchozích proběhla komentovaná prohlídka rodinného domu stavěného s ohledem na udržitelný rozvoj, který si vyrábí elektřinu pro sebe i svou elektromobilitu. Návštěvníkům jsme ukázali, jak vypadá sendvičový dřevodům, fotovoltaická elektrárna 3,6 kWp, solární ohřev teplé vody s akumulací, plynový turbokotel s vnitřním termostatem a venkovním ekvitermním čidlem, elektromobily, elektrokolo, elektročlun, hoverboardy, akumulátorové zahradní nářadí. Prošli jsme s nimi naši přírodní zahradu, ukázali vysoké hluboce zúrodněné záhony, kompostéry. Vysvětlovali jsme, jak to vše spolu souvisí a zodpovídali zvídavé dotazy.